Podle čeho poznáte vysokou návštěvnost?

19. října 2008 v 11:24 | Lucilla |  Fofruj chlopně
Přece podle abecedy. Je na to taková jednoduchá funkce.

(pro ViKa a další případné zájemce o měření)


Nejprve je nutné přiřadit každému písmenu abecedy nějakou číselnou hodnotu. Kritéria párování jsou různá. Vyberte si ad libitum. Je samozřejmé, že pokud se vám podaří zvolit správnou metodu, výsledky budou přesnější a vy spokojenější. Já obvykle utvářím dvojice podle barev, ale, jak už jsem řekla, možností je spousta. Mezi nejoblíbenější patří rozdělování podle počasí nebo podle nálady, což je ovšem trochu složitější. Pro začátek bych doporučila řazení podle velikosti. Není to nic obtížného, velikost máme přeci všichni v oku. Dle tohoto kritéria tedy přiřazujeme písmenu A hodnotu 7, béčku přiřadíme -1, céčku 2,95 a tímto způsobem pokračujeme až do konce abecedy. (Kde končí abeceda, snad všichni víte.) Číselná hodnota třetího písmene šestého slova bude základem pro další výpočty, proto raději vícekrát zkontrolujte správnost vašeho dosavadního postupu.
Nyní spusťte generátor náhodných čísel a počkejte, co vám nabídne. Odmítejte všechny jeho rádoby výhodné nabídky. (Zřídka se stává, že vás pozve na večeři, do divadla nebo na pivko, ale v zájmu vašeho měření radím zříci se i takovýchto návrhů.) Čekejte, až vám generátor hodí nějaké krásné číslo, to potom chyťte a přičtěte k již zmíněné hodnotě třetího písmene šestého slova. Výsledek třikrát otočte kolem své osy a pak ještě dvakrát kolem cizí. A je to!
Pokud jste nikde neudělali žádnou chybu a postupovali přesně podle návodu, měli byste mít nyní dokonalý přehled o výšce vaší návštěvnosti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Sherine | 19. října 2008 v 11:49 | Reagovat

Hm , nechápu to :D Viku tak se registruj na toplistu , ne? O__o

2 Sherine | 19. října 2008 v 19:21 | Reagovat

oh , ty máš jiné rozměry obrazovky než já 1024x782 cca ? že?

ja mám tisíc na tisict tak něak XD takže to vidím jinak a explorer prohlizec xD ..nevim , jak  to majíjiní , každopádně děkuji za postřehnutí a pochvalu .-*

3 Sherine | 20. října 2008 v 15:29 | Reagovat

Heh , no jo , znáš mě xD

4 ViK | 21. října 2008 v 11:30 | Reagovat

Hele .. nějak jednodušejc by to nešlo ? Já to myslel tak, jako že za vysokou návštěvnost považuješ třeba 50 lidí za den, nebo 20 nebo 200 .. chápeš ? :o)

5 ohm | 21. října 2008 v 19:24 | Reagovat

Počítal jsem to pětkrát.Použil jsem českou abecedu s CH.Ovšem já jsem přiřadil hodnotu písmenu A-1,B-2,C-3 atd až Z s hodnotou 27.Vyšlo mi 8/16/23/15/16

6 Lucilla | 22. října 2008 v 20:25 | Reagovat

ViKu, já vím, jaks to myslel ;)

Ono je to dost relativní. Já jsem si tu hranici nakreslila v místech, kde se začínám cítit ztracená v davu. (Třeba ji časem vygumuju. Co já vím.)

7 Lucilla | 22. října 2008 v 20:26 | Reagovat

Velevážený pane ohme,

na základě faktu, že jste se jako jediný dobral k jakýmsi výsledným číslům, si Vás dovoluji jménem týmu funkcionářů podílejících se na vývoji tohoto mechanismu a také jménem svým oslovit a v rámci výzkumu požádat o zodpovězení následujících otázek.*

1. Jak se právě cítíte?

2. Co Vás přivedlo k přesvědčení, že je třeba zjistit velikost Vaší návštěvnosti? Byla to pouhá zvědavost?

3. Pozoroval jste na sobě během měření nějaké neobvyklé skutečnosti (příznaky)? Přetrvávaly (přetrvávají) případné problémy i po dokončení výpočtů?

4. Z jakých důvodů jste nepočítal s některými písmeny české abecedy? (Mimochodem, to od Vás nebylo hezké.)

5. Co jste měl k snídani v den, kdy jste uskutečnil toto měření?

6. A co jste měl k snídani dnes?

7. Je naše podezření, že jste v průběhu testování přijal pozvání do hospůdky, oprávněné?

8. Jste s výsledky spokojen?

9. Považujete námi vytvořený postup za geniální, nebo v něm spatřujete velké množství nedokonalostí? Myslíte si, že má tato funkce před sebou slibnou budoucnost, nebo že ztroskotá na nepochopení? (jako ostatně mnohé naše myšlenky)

10. Máte nějaký zájem na podkopávání našich vědecko-fantastických teorií?

_________________________________________________________

* Upozorňuji Vás, že pokud se z jistých důvodů rozhodnete neodpovídat, mohl byste se ocitnout pod nátlakem mých odpovědíchtivých kolegů. V případě, že se rozhodnete podstoupit toto riziko, budu zcela na Vaší straně, ale pochopte, že pro naše výzkumné centrum je důležité mít alespoň minimální odezvu z řad neodborné veřejnosti. (Pokud se cítíte být odborníkem, nechte si to laskavě pro sebe a nenarušujte tím naše velkolepé plány.)

_________________________________________________________

Jestli máte ještě nějaké poznámky, návrhy, připomínky, budeme potěšeni, když nás s nimi seznámíte.

Předem děkujeme za poskytnuté informace a jelikož dnes máme obzvláště štědrou náladu, přejeme Vám nejméně tři hezké dny, a pokud ještě nemáte dost, můžete si přijít přidat.

Vaše Společnost Zavádějící Technologie pro zdravou stravu a víceúčelová měření

8 ohm | 22. října 2008 v 23:35 | Reagovat

Veleodvážná Společnosti Pro Zavádějící Technologie

Na základě vašeho dotazníku č.22/10/2008 20:26 pro odborníky,kteří jimi jsou,ale nesmí to o sobě tvrdit,jsem se rozhodl vám odpovědět.Jsem si vědom,že jedno desatero,jež odpovídá na nejpalčivější otázky lidstva již vzniklo,ale nebojím se této výzvy a odpovím.Ovšem vědom si z toho vyplývajících dalekosáhlých důsledků.

1.Můj celkový zdravotní stav,tedy fyzický i duševní je uspokojivý.

Tedy až na tu velkou hlavu.Při silném větru mívám potíže.

2.Nečastěji navštěvuji sám sebe.O své návštěvnosti mám tedy přehled.Ano byl jsem zvědavý jestli se navštěvuji i podle matematické rovnice.

3.Na sobě jsem nic nepozoroval.Ale lednice byla oproti ostatním dnům o něco hlučnější.

4.Já jsem s nimi počítal.Ale byli jsme domluveni na jistou

hodinu a ona písmena se nedostavila.Nebudu je zde všechny jmenovat.Zkrátka nepřišlo ani ň.A to jsem se na něj nejvíce spoléhal.

5.K snídani jsem měl jako obvykle prosté venkovské stravu.

6.K snídani jsem měl jako obvykle prosté venkovské stravu.

7.Od jakéhokoliv pozvání kamkoliv se distancuji.Alkoholu se straním,nekouřím,nevyhledávám bujaré společnosti.Obcuji pouze s múzami,jež jsou toho slova hodny.

8.Naprosto mě šokovali.Zapomněl jsem proto zalít kaktus.

9.Jsem pouze laik,ale domnívám se že vaše společnost je schopna ztroskotat kdekoliv.To nebývá až tak obvyklé.Proč to tedy nenazvat geniálním.Budu dále sledovat vaši práci a rád odpovím na jakékoliv nesmyslné dotazy.

10.Mám zájem na podkopání Lamačského průlivu,ale kolegové mě upozorňují,že to už tu bylo.Zatím se teoreticky seznamuji s krumpáčem a lopatou.Budete-li mít zájem pokusím se o podkopání i vašich teorií.Ovšem ten průliv má pochopitelně přednost.

Ještě malou poznámku na závěr tohoto dne.Rád bych se stal externím pracovníkem vaší učené společnosti.Dlouhá léta jsem pracoval na teorii kýchnutí a mám i potřebné měření.Všechno jsem to sepsal do svazku jež bude se nazývati- Theorie kychu a jeho vlivu,jakož i měření provedená ohmem,z boží milosti roku téhož vytisknutá a společností přijatá.

Děkuji za přání hezkého dne.Schovám si ho na dny kdy mi bude nejhůře.I já musím opětovat a přeji vám hezkého dne a kynu vám pravicí a levicí a berou mě záda,to je zase počasí,psa by jsi nevyhnal….

Kdy si mohu jít přidat?

S úctou kychoměr

ohm

9 Sherine | 26. října 2008 v 12:57 | Reagovat

LUcinko , ale článeček by bejt mohl * mrká*

10 Lucilla | 27. října 2008 v 21:45 | Reagovat

Vážený pane ohme,

nejdříve bychom rádi vyslovili své díky za Vaši ochotu podělit se s námi o své zkušenosti. Odpovědi, které jste nám tak laskavě poskytnul, nám prý byly velmi nápomocné. Bohužel nemohu subjektivně posoudit, zda tomu tak opravdu bylo, neboť nepatřím mezi zasvěcené a pracovat s tak vzácnými údaji si na své předsvěcené pozici nemohu dovolit.

Co se týče podkopávání, děkujeme za nabídku, ale obáváme se, že jakýkoliv zásah do podteoriální struktury našich teorií by vedl k jejich totální destrukci. Při vývoji jsme se zaměřovali převážně na klady, na základy nikdo ani nepomyslel. De facto jsme naše teorie vystavěli takřka z ničeho. Nebála bych se označit je za vzdušné zámky, i když to je možná až příliš silné slovo. Vzdušné zámečky - ano, to je vyhovující.

Vaši žádost o místo v naší společnosti jsme důkladně zvážili. Musíme přiznat, že se nám z počátku zdálo, že to berete tak trochu na lehkou váhu. Podrobili jsme Vaše přání řadě hmotnostních a zatěžkávacích zkoušek a shledali jsme, že se jeví absolutně nehmotným. Tato skutečnost vzbudila respekt a řekněme až posvátnou úctu v očích celé společnosti. Jako jedinou okolnost, která by mohla zabránit Vašemu vstupu do spolku, vidíme to, že působíte značně inteligentním dojmem. Pracovní poměry uvnitř našeho podniku jsou, z jistých praktických důvodů, založeny na trojúhelníkové nerovnosti, tedy každí dva pracovníci musí být moudřejší než pracovník třetí, (ale to Vám jako utajenému odborníkovi jistě nemusím vysvětlovat.) Vy se naneštěstí našemu týmu jevíte chytřejší než my všichni dohromady. V případě, že by se Vám podařilo utajit i tuto skutečnost, nespatřujeme už žádné další překážky znemožňující Vaše přijetí.

Teď bychom si Vás dovolili stručně seznámit s pracovními podmínkami:

Žádný pracovník nemá nárok na jakékoliv ohodnocení svého úsilí. Odměnou nám budiž pouze povznášející pocit z dobře odvedené práce.

Každý člen společnosti si sestavuje svůj pracovní rozvrh sám dle svých možností. Vám bychom doporučili k dlouhým létům přidat ještě dlouhé podzimy a zimy, a případně také dlouhé chvíle.

Každý pracovník je povinen přispívat do společenské kasičky jedním krásným dnem týdně, ať máme napříště z čeho rozdávat, a to až do doby, než se jednomu z našich kolegů, (omlouvám se, nemohu si vzpomenout na jeho přesné znění,) podaří vyvinout teorii pro množení hezkých dnů a posléze ji uvést do praxe.

Pokud Váš zájem stát se externím pracovníkem našeho výzkumného centra i nadále přetrvává, znamená to, že patrně nejste tak inteligentní, jak se na první pohled zdá, a že tedy nic nebrání Vašemu přijetí. V tomto případě bychom Vám položili ještě jeden dotěrný dotaz, a to zda si při práci prozpěvujete. Zodpovězením této otázky se automaticky stáváte členem našeho týmu.

Těšíme se na spolupráci a přidat si můžete kdykoli.

S pozdravem Zavádějící společnost

11 Cecilia | Web | 28. října 2008 v 20:04 | Reagovat

nejsem majitelkou takové výmluvnosti, abych mohla vypovědět, jak moc se mi líbí váš smysl pro humor.

12 ohm | 31. října 2008 v 21:09 | Reagovat

Veleodvozená společnosti pro Zavádění

Předem mého dopisu,který je odpovědí na váš dopis,který byl odpovědí na můj formulář,který byl vyplněn na základě vašeho dotazníku, a který byl reakcí na moje publikované výsledky,které vznikly po uveřejnění vašeho článku,přijměte milou vzpomínku.Ovšem nevím nač vlastně vzpomínat,neboť naše spolupráce,jak se zdá je dosud v plenkách.

  S problematikou vzdušných zámků jsem se setkal při své cestě do Neznáma.Cestoval jsem již několik dní a věru byla to cesta dlouhá a únavná avšak na jejím konci mě čekali ony vzdušné zámky.Byl už k ránu,když náš kočár zastavil a můj kočí mě šťouchancem bičíku,který před chvílí popoháněl své koně ,probudil.Nevrle jsem ho poslal ke všem čertům a vystoupil jsem otupělý nekonečným cestováním.Co jsem před sebou viděl se nemohlo vyrovnat ani nejbujnější fantazii kterou jsem obdařen.Kusy země upoutané tlustými a pevnými lany a vznášely se u slunce.Na nich stály zámky.Honosná sídla našich snů.Mnozí nuzáci se pokoušely po těchto lanech šplhat vzhůru a dotknout se alespoň té hroudy která nesla ty skvosty stavitelství.Jejich snažení nebylo korunováno úspěchem a padali za hromového smíchu svých druhů v nouzi a zhmoždily si své hřbety.

Již z tohoto prostého líčení je patrné,že mé schopnosti a má odvaha vykročit do neprobádaného prostoru je plně dostačující abych se mohl stát členem vaší společnosti.

Ovšem jsem dalek abych se vnucoval.Jsem hrdý občan a majitel několika klíčů.Mimochodem jeden se jako s uděláním hodí ke dvířkům jež vedou do komůrky plné starých spisovatelů a já bez starosti mohu je vykrádati.

Jinak jsem povahy mírné,odvahy značné,držení těla přímé,holím se a mám rád koprovou omáčku.

Co ještě mám napsat abych byl shledán člověkem.Apeluji na vaši přehnanou víru v rozum.Při práci jsou mi vydávány v šanc nástroje mě svěřené.Zpěv k těmto nástrojům nikdy nepřibil.Ovšem pokud by se za součást pracovního prostředí počítá sprcha,tak v této místnosti jsem stvořil nejednu populární melodii i symfonii.Ať žije Mozart!Více informací na čísle 383197934.

S ouctou Ohm

13 ohm | 17. listopadu 2008 v 18:39 | Reagovat

Vážená společnosti

Dávno tomu,předávno,kdy jsem zasílal vaší velevznešené společnosti dopis.Dnes se slzou v oku vzpomínám,jak jsem jej rozstřsenou rukou odesílal a jak jsem se tetelil jako horký vzduch na poušti,když od vaší uctivé společnosti konečně přišla odpověď.Inu kde jsou ty časy.

Stárnu,ano je tomu tak,a mé prošedivělé skráně již nebudou mít barvu jinošskou.Však zůstávám tpělivý a neumdlévám ve vysílání myšlenek směrek  k sídlu vaší tolik vážené společnosti.Věřím a jistě se mi odpovědi dostane.Ono mi také ani nic jiného nezbývá.

S hlubokou oddanou poklonou přítel umění a vědy

Ohm

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.